František MECHURA
  Môj pohľad na svet

 Úvod            O MNE       Prečo vznikla táto stránka                                                    František MECHURA
Spoločnosť

 Pre začiatok niekoľko úryvkov z mojej knihy Dve strany mince, reportáže zo sveta Absurdistan.

  Niečo o dnešnej mládeži a degenerácii

(Prvá strana mince)

„Najťažšie bremeno, ktoré leží na ramenách dieťaťa, sú nesplnené sny rodičov, ktoré si chcú splniť prostredníctvom svojich  detí.“                                                                                                                                                                                                                                           (Carl Jung,psychológ)

Prológ

„Naša mládež miluje prepych, je zle vychovaná, vysmieva sa predstaveným, vôbec si neváži starých ľudí. Dnešné deti sú hotoví tyrani. Nevstanú, keď do miestnosti vojde starší človek. Odvrávajú rodičom. Jednoducho povedané: sú veľmi zlé...!“                                                                                      (Lucius Annaeus Seneca)

Ak sa pozriem na dnešnú našu mládež, tak jej nerozumiem, tak ako nerozumeli ani naši rodičia nám vtedy, keď sme my boli mladí. Ono je toho mnoho, čo nedokážem pochopiť ani pri najlepšej vôli. Ak sa pozriem na niektorých z nich, potetovaných, plných všelijakých pírsingov  ešte aj na pohlavných orgánoch, s veľkými „dierami“ v ušných lalokoch a v nich s nejakou „ozdobou“, mi pripomínajú  skôr ľudí z nejakého primitívneho afrického kmeňa, tam by sa možno hodili, tam by výzorom celkom dobre zapadli. Akákoľvek takáto „ozoba“ mi pripadá ako bohapusté znetvorenie často prekrásneho ľudského tela vytvoreného prírodou. Dobrovoľné znetvorenie vlastného tela mi pripadá ako návrat k primitivizmu jednoduchých národov. Všetko toto samozrejme v mene toho, že chcú byť nasilu iní ako ostatní, nechcú patriť k davu a chcú byť  momentálne „cool“, lebo to práve teraz letí. Pri pohľade na krásnu ženu s pírsingami a s tetovaním a inými „ozdobami“ sa mi mimovoľne dvíha žalúdok. Je to na mňa priveľa. Predstava, že zostárnu takto zohyzdené, čiže k vlastnému zohyzdeniu ešte priloží ruku aj sama príroda, ma privádza do zúfalstva.

                                                        Čítať viac ...

Kontakt


mechura@zoznam.sk

Témy


 Ekonomika

 Politika

 Kultúra

 Spoločnosť

Moje stránky


www.mekagallery.host.sk/insita

www.mekagallery.host.sk/malba

www.mekagallery.host.sk/foto